- Khamoro-Chodov

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Aktivity

Rok 2013

Čarodejnická  stezka


místo konání:
 o.s. Khamoro
datum konání:
25.4. 2013   počet dní:    1         

presentace:

počty účastníků: cca: 16   seznam účastníků:
Emil Voráč, Blanka Voráčová, Jauška Bandurová, Barbora Maxová, Jiřina Gabčová, Radek Sivák, Blanička Voráčová, Kateřina Kotlárová, Filip Fečo, Valentina Lauberová, Šarka Rakašová, Aneta Kučová, Vanesa Radoušerová, Laděna Horňáková, Jiří Baňák, lukáš Lauber

Vlastní zhodnocení akce:


I letos jako každý rok se konala Čarodějnická stezka, kterou o.s. Khamoro pořádá pro děti, ke dni Pálení čarodějnic. Stezka vedla od potůčku nedaleko sdružení až k vodárně, kde byl cíl celé akce. Na každém stanovišti byly úkoly, které děti musely splnit, aby se dostaly do cíle. Bylo celkem pět úkolů. Každé stanoviště měla na starosti jedna z pracovnic sdružení. Děti procházely stezkou po dvojicích a plnily jeden úkol za druhým. Na 1. stanovišti měly děti za úkol připravit čarodějnický lektvar, kde ho na konci cíle daly čarodejnici. Na 2. stanovišti namalovaly čarodejnici, ale u 3. stanoviště už to nebylo tak jednoduché. Byl pro děti připraven kýbl s různě namíchanými potravinami, kde měly ulovit knoflík. Pro každé dítě byl připraven jeden. Při předposledním stanovišti na ně čekal tanec na koštěti, děti to zvládly hravě :-) a na posledním 5. stanovišti na děti čekal strejda Radek a strejda Emil, kde děti strefovaly kuželky, kdo splnil šel opékat buřty a kde na ně čekalo ještě spousta sladkostí.

Den pro sociální služby

místo konání:  Chodov
datum konání: 14.6.2013   počet dní:    1         

presentace:
počty účastníků: cca:
9

seznam účastníků:
Barbora Maxová, Jiřina Gabčová, Jarka Bandurová, Blanka Voráčová, Emil Voráč, Dana Bandurová, Michaela Ferencová, Veronika Olachová, Nikola Bogdánová

vlastní zhodnocení akce:
Taneční soubor o.s. Khamora se zúčastnil akce „Den pro sociální služby“ v Chodově na starém náměstí. Zaměstnanci o.s. Khamora postavili svůj stánek na náměstí již ráno, kde si lidé mohli o tomto sdružení zjistit více informací.Na náměstí byla postavena spousta jiných stánků, patřících dalším sdružením, nabízejících mnoho zajímavých služeb.Každé sdružení se zde muselo prezentovat a předložit novinky a změny, které během roku ve sdružení nastaly. Vystoupilo zde mnoho šikovných lidí. Mohli jsme si poslechnout zpěv, shlédnout orientální tance apod.Taneční soubor o.s. Khamoro předvedl několik tanců na tradiční romské písně.Po vystoupení všech sdružení byla akce u konce, všichni sbalili své stánky a my jsme se vrátili do o.s. Khamora.


Haloween stezka odvahy


místo konání:  Chodov
datum konání:
31.10.2013   počet dní:    1         

presentace:
počty účastníků: cca:
30

vlastní zhodnocení akce:

Původně anglosaský lidový svátek Halloween připadá na 31. říjen. K jeho tradičním znakům patří vyřezávané dýně se svíčkou uvnitř, ale také různé příšerky, jako jsou čarodějky, duchové nebo hrůzostrašní čerti.

Dne 31. října ve čtvrtek 2013 o.s Khamoro  připravilo pro děti tajemnou stezku odvahy. Táto akce se konala poprvé V 17.00 hodin se sešli nebojsové scházet na předem určeném místě  a protože nepršelo , byla účast veliká. Na trasu chodily děti podle věku, od nejmladších. Cesta tvořila okruh  a proto v určitých intervalech vycházely další děti. Tvořily se skupinky, dvojice, trojice. Na nenáročné trati, která vedla převážně lesním terénem, pořadatelé připravili 7 kontrolních stanovišť, kde dětí museli plnit úkoly: Karetní hra prší s čertem, u čardejnice najít si sladkou odměnu v plné nástrahách a různé havěti, u smrtky si děti zahrály hru na život nebo smrt, pokud si vylosovaly smrt, musely zazpívat nějakou písničku, aby je mohla smrtka pustit dál, u lesního ducha děti musely léčit krokodýlovo nemocný zuby, pokud se netrefily musely dělat dřepy, u Kata si děti zahrály hrací kostky, kdo hodil víc než kat vyhrály a mohly pokračovat dál, pokud výhra l Kat, děti musely hledat hlavu kterou Kat ztratil, u bílé paní děti hádaly kde se ukrývá bílá kulička, pokud neuhádly, musely říkat básničky aby mohly pokračovat dál ve stezce u poustevníka si musely vytáhnout býlí žeton z černého pytlíku který je pustil dál, pokud vytáhly černý, musely oběhnout strom, za kterým se ukrývalo strašidlo a to dětí dost často vystrašilo. Děti na jednotlivých stanovištích plnily různé úkoly, kterých se zhostily velmi zodpovědně a prokazovaly svoji šikovnost, obratnost, zručnost, postřeh apod. Každý malý odvážlivec obdržel diplom a sladkou odměnu. Prostě Parááááda super povedená akce a já děkuji úplně všem, kteří se na ní podíleli, kteří se jí zúčastnili a kteří si ji užili !!

Mikulášská besídkamísto konání:  o.s. Khamoro
datum konání: 5.
12. 2013   počet dní:    1         
 
presentace:
počty účastníků: cca:
8

seznam účastníků:
Jarka Bandurová, Emil Voráč, Bára Maxová, Blanka Voráčová, Jiřina Gabčová, Vojta Šivák, Dana Bandurová, Markéta Kavalíková

Vlastní zhodnocení akce:

Dne 5.12. 2013 se konala mikulášská besídka. Pro děti i rodiče byl připraven program. Než se děti s rodiči sešli, hrála hudba. Kvůli kapacitě jsme pouštěli do 60 lidí. Když už bylo plno, mohlo se začít. Jako první z programu byla prezentace za celé roky působení Khamora jako je například divadelní kroužek, kde si děti mohli zahrát pohádku Mrazík, dále taneční kroužek, divadelní scénky z táborů aj. Po skončení prezentace, přišel Čert, Mikuláš a Anděl. Některé děti se báli a někteří byli stateční :-) . Zazpívali písničky, odříkali básníčky a za odměnu dostali balíček sladkostí. Dětem se moc líbilo a už se těší na příští rok.

Minifestival ,,Multikultur aneb Vítání Léta"


místo konání:   v městkém parku v Novém Sedle
datum konání: 1.6 2013    počet dní:    1        


presentace:
počty účastníků: cca:  10  

Emil Voráč, Blanka Voráčová, Redek Sivák, Jrka Bandurová, Jiřína Gabčová, Michaela Ferencová, Veronika Olachová, Nikola Bogdánova, Daniela Bandurová, Blanička Voráčová

Vlastní zhodnocení akce:
V sobotu dne 1.6. 2013 proběhl 1.ročník Minifestivalu v městkém parku v Novém Sedle s názvem Minifestil,,Multikultur aneb Vítání Léta. Akci pořádalo  o.s . Nový kurz. Protože počasí nevypadálo jako létní, celý den pršelo, přesto se akce uskutečníla. Na této akci se objevilo minus snad jen v podobě nepříznivého počasí. Pořádatele festivalu přivítali vystoupení  hudebníků zuš z Chodova, K. Varů a Nové role. Taneční a divadelní kroužek z o.s Khamoro Chodov a zš Nové Sedlo.


Letní tábor o.s Khamoro


místo konání:
Stříbrný rybník / Hradec Králové
datum konání:
3-10.8  2013       počet dní: 7

presentace:
počty účastníků: 24  


seznam účastníků:
Emil Voráč, Blanka Voráčová, Jarmila Bandurová, Antonín Randuch, Barbora Maxová, Leon Ferenc, Martin Červenka

Děti:
Daniela Bandurová, Veronika Olachová, Michaela Ferencová, Blanička Voráčová, Kateřina Gabčová, Nela Slišková, Adriana Olachová, Kateřina Horvátová, Pavel Jech, Zdeněk Karoli, Dušan Sliško, Kateřina Kotlárová, Naďa Slavíková, Jirka Eliáš, Marek Olach, Patrik Janičo, Marek Janičo

vlastní zhodnocení akce:

Jako každý rok, tak i tento se konal očekáváný letní tábor pro děti a mládež od 10 let. Již po prvé se konal v Táboře Stříbrný rybník nedaleko Hradce Králová. Z Chodova a Nového Sedla nás vyjelo autami  24, z toho 17 dětí a 7 vedoucích. Ubytovali jsme se v bungalovech, které byly velice útulné. Jídlo bylo obstaráno v místní jídelně, která se postarala o snídaně, svačiny, obědy a večeře. Počasí nám přálo a my jsme mohli navštívit i místní koupaliště, kde se děti vyřádily. Každý den jsme měli bohatý program jako například workshopy ( divadelní, reklamní...),  sportovní aktivity (přehazovaná, sportovní hry, soutěže v běhu....),   plejbek se zajímavými zpěváky a bojovka, kde si děti mohly projít vlastním životem. Konal se i celodenní výlet do města Hradce Králové. Celý tábor završil maškarní bál a nakonec strom štěstí, kde děti dostaly vzpomínkové předměty. Na tento tábor budeme rádi vzpomínat.

Workshop slovo 21


místo konání:
o.s. Khamoro
datum konání:
21.11.2013       počet dní: 1                    

prezentace:
počty   účastníků:  5  vedoucí akce:

vlastní zhodnocení akce:
I letos se konal workshop pro rodiče na téma rozdíl mezi základními a praktickými školami. Byly přizvány i děti, kde si v jiné místnosti s lektorkou kreslily a mohly se podívat i na scénky, které měli připraveni studenti z Prahy. Odehrávalo se, co je špatně ve výchově dětí, přístup učitelů a škol k romským dětem a rodičům a naopak jak by to mělo být správně.  Na konci byla debata s rodiči, jak se jim to líbilo, jaký mají názor a co jim dal tento workshop.


 
počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky